Dny města Valašské Meziříčí obohatí koncert Filharmonie Bohuslava Martinů

Po úspěšných dvou koncertech Janáčkovy filharmonie Ostrava v meziříčském Amfiteátru připravuje Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí vystoupení zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů. To je naplánováno na první zářijovou neděli 7. od patnácté hodiny. Koncert se uskuteční v rámci Dnů města 2014.

Město Valašské Meziříčí se již třetím rokem snaží podpořit místní kulturu v rámci Dnů města vystoupením velkého filharmonického tělesa. Letošním rokem padla karta na zlínskou Filharmonii Bohuslava Martinů, jež nese jméno jednoho z největších českých skladatelů a s jehož prezentací začala v šedesátých letech.

Repertoár filharmonie tvoří téměř všechna symfonická díla různých slohových období, ale také velké množství současných skladeb. „Ve Valašském Meziříčí uvede Filharmonie předehru z Figarovy svatby od Wolfganga Amadea Mozarta, koncert pro housle a orchestr e moll od Felixe Mendelssohn-Bartholdyho, kde se sóla ujme Julie Svěcená i skladby Vyšehrad, Vltava a Šárka od Bedřicha Smetany,“ prozradil Roman Štěrba, ředitel Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí.

Koncert se uskuteční v Amfiteátru v parku zámku Kinských. V případě nepříznivého počasí je připravena krytá varianta ve velkém sále Kulturního zařízení. Proto je také prodej vstupenek na tento mimořádný koncert omezen kapacitou velkého sálu.

Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

Print