Letní dobrodružství v muzeu

Muzeum regionu Valašsko připravilo i v letošním roce dobrodružnou pokladovou hru pro celou rodinu. Hledání pokladu Vás zavede k zajímavým památkám ve městě.

K prázdninové hře pro děti i dospělé nepotřebujete hluboké teoretické znalosti, stačí jen dobrodružná povaha, bystré oko a tužka. Cestou ke klíči od truhlice s pokladem objevíte i pozoruhodná místa kolem zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Po splnění všech úkolů získáte indicie, které Vás dovedou až do zámecké komnaty s ukrytým pokladem.

Hledání je omezeno otevírací dobou zámku Kinských. Doporučujeme začít nejpozději v 16 hodin. Začít můžete i u Turistického informačního centra na II. nádvoří zámku Žerotínů.

Zámek Kinských je otevřen denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin. Kromě výstav je zde i muzejní kavárnička, ve které se můžete posilnit.

„Při pátrání po pokladu se setkáte s vydrou říční a seznámíte se s peripetiemi jejího života. Uvidíte také dosud nevystavené dílo malíře Josefa Hapky, které pochází z majetku jeho slavného syna Petra,“ uvádí koordinátorka akce Mgr. Kamila Valoušková.

Cena hry je 10 Kč k platné vstupence do zámku.

Prázdninová hra potrvá od 1. července do 31. srpna.