VÁCLAV HAVEL – Politika a svědomí

Srdečně Vás zveme na výstavu VÁCLAV HAVEL – Politika a svědomí, která bude v Muzejním a galerijním centru k vidění od středy 29. srpna do neděle 23. září.

Na výstavě, která vznikla v roce 2016 k nedožitým 80-tým narozeninám Václava Havla najde návštěvník slavné i méně známé myšlenky z Havlových textů či veřejných projevů. Citáty doprovázejí fotografie: čistě havlovské i aktualizační, které mají podtrhnout naléhavost výzev.

Výstavu připravili Ústav pro studium totalitních režimů ČR ve spolupráci s Českými centry a Knihovnou Václava Havla.  „Výstava se poskládala víceméně sama. Se znalostí Havlových textů člověka brzo napadne, kam a pro co sáhnout. Při přípravě byla zároveň důležitá i jistá dávka odvahy. Havla často považujeme za neškodnou součást minulosti. Jenže mnohé z toho, co napsal či řekl, dráždí do dneška, může to dokonce pro leckoho představovat politicky výbušný materiál,“ říká o výstavě autor koncepce Jan Hron.

„Naší snahou bylo předložit veřejnosti dokumenty, které přibližují stále aktuální myšlenky Václava Havla,“ doplňuje ředitel ÚSTR Zdeněk Hazdra.