VÝSTAVA HISTORICKÝCH HRAČEK

Pracovníci Muzea regionu Valašsko chystají společně s Městem Valašské Meziříčí unikátní výstavu historických hraček. Zapojit se můžete i Vy! Stačí přinést do muzea Vaši fotografii s hračkou nebo samotnou hračku z 19. nebo 20. století.

___________________________________________________________________________

Originální výstava historických hraček bude k vidění od 28. května v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Její součástí se mohou stát také obyvatelé Valašského Meziříčí i blízkého či vzdáleného okolí. Pokud přinesete svou fotografii s hračkou nebo samotnou hračku do konce dubna do zámku Kinských, můžete se navíc zúčastnit slosování o zajímavé ceny. K fotografii uveďte své jméno, kontaktní údaje a připojte i příběh hračky – například jak se hračka jmenovala nebo kdo Vám ji daroval.

Vaše fotografie se v rámci výstavy ocitne ve společnosti snímků známých osobností našeho města, které se s námi také podělí o své hračky a vzpomínky,“ uvádí kurátorka výstavy Mgr. Ivana Ostřanská.

Fotografie budou naskenovány, vytištěny na velkoformátové nosiče a pak poprvé vystaveny v rámci Dne dětí 28. května v zámeckém parku. Všechny zapůjčené fotografie se po výstavě vrátí ke svému majiteli.

Výstava potrvá až do 18. září.

Zpracovala: Bc. Jana K. Bajanová