MASOPUSTNÍ SOUTĚŽENÍ S MUZEEM

Muzeum regionu Valašsko, p. o. vyhlašuje pekařskou soutěž o nejvykutálenější domácí koblížek. Přineste poslední únorovou sobotu do vsetínského zámku své vlastnoručně vyrobené domácí koblihy a vyhrajte zajímavé ceny. Zúčastnit se můžete také soutěže o nejlepší masopustní masku.

Vsetínský zámek provoní tradiční masopustní pečivo. I Vy se můžete zapojit do soutěže o nejvykutálenější koblížek. Stačí upéct nebo usmažit domácí koblihu s náplní či bez podle oblíbeného receptu a přinést 25. února do 15 hodin nejméně 4 kusy na zámek. Odborná porota bude hodnotit chuť, vzhled i vůni. U koblih uveďte ingredience, jméno a příjmení, rok narození, adresu a kontakt. Vyhlášení vítězů proběhne v 16 hodin, po té budou koblihy rozdány návštěvníkům akce Zámecký masopust. Vstup na akci je pro soutěžící za poloviční cenu.

Pokud máte místo pečení raději kreativní tvoření, právě pro Vás je určena soutěž o nejlepší masopustní masku. „Nápaditou masku si můžete vyrobit doma nebo v muzejní dílně na Zámeckém masopustu. Ti, kteří v maskách již přijdou, zaplatí jen poloviční vstupné,“ uvádí koordinátorka akce Mgr. Milada Fohlerová.

Více informací na webu www.muzeumvalassko.cz.