Seniorská obálka

SENIORSKÁ OBÁLKA – v případě naléhavé pomoci

Seniorská obálka je výstupem v rámci projektu Ministerstva práce a sociálních věcí „Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň“. Záštitu nad osvětovou kampaní převzalo Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo zdravotnictví a ve Zlínském kraji radní pro oblast sociálních věcí, rodinné politiky a neziskového sektoru Michaela Blahová.

Integrovaný záchranný systém je na Seniorské obálky připraven už od 1. 11. 2019

Mikroregion Valašskomeziříčsko-Kelečsko a Město Valašské Meziříčí podporují zavedení Seniorských obálek a spolupracují v této věci s integrovaným záchranným systémem Zlínského kraje.

Seniorská obálka pomáhá seniorům a lidem se zdravotním postižením v tísni a ohrožení zdraví nebo života. Často se stává, že přivolaní zdravotníci záchranné zdravotní služby, hasiči, policisté nebo strážníci městské policie nemají o osobě, v jejíž domácnosti zasahují, potřebné informace.

Tomu by měla zamezit Seniorská obálka, kterou tvoří:

  • plastová obálka s magnetickým proužkem k přichycení na lednici v domácnosti
  • formulář I.C.E. karta s praktickými informacemi o osobě v domácnosti
  • pravidla pro vyplnění

Kde získám plastovou obálku?

Plastová obálka bude v průběhu listopadu zdarma k dostání na obecních úřadech, na odboru sociálních věcí – oddělení sociální práce a sociálních služeb Městského úřadu Valašské Meziříčí (na adrese Zašovská 784, 757 01 Valašské Meziříčí) a v Turistickém informačním centru Valašské Meziříčí (na adrese Komenského 169/4a, 757 01 Valašské Meziříčí).

 

Kdo mi pomůže s vyplňováním I.C.E. karty?

V nouzi vám pomůže jen správně vyplněná I.C.E. karta. Pečlivě si přečtěte Pravidla pro vyplnění. Neváhejte požádat o pomoc své příbuzné, pracovníky odboru sociálních věcí nebo pracovníky sociálních služeb (např. z Diakonie ČCE – středisko ve Valašském Meziříčí, Diakonie ČCE – hospic Citadela, Domova pro seniory Valašské Meziříčí a Charity Valašské Meziříčí). Pamatujte, že jedny z nejdůležitějších informací jsou pro záchranáře kontakty na blízké osoby. I.C.E. kartu pravidelně aktualizujte, je velmi důležité, aby informace nezastarávaly.

 

Jak se I.C.E. karta vkládá do obálky a kam se umisťuje?

I.C.E. kartu přeložte na třetiny a vložte do plastové obálky tak, aby byla vidět třetina zadní strany s výrazným nápisem I.C.E. karta. Obálku připevněte na kovový povrch lednice.

Ilustrační obrázek – I.C.E. karta poskládaná do plastové obálky.

Ilustrační obrázek – umístění I.C.E. karty vložené do plastové obálky s magnetickým páskem na lednici v domácnosti.

 

Kde najdu novou I.C.E. kartu, když ji budu potřebovat aktualizovat?

Obce Branky, Choryně, Jarcová, Kelč, Kladeruby, Krhová, Kunovice, Lešná, Loučka, Mikulůvka, Oznice, Podolí, Police, Poličná, Střítež nad Bečvou, Velká Lhota a Zašová: formulář I.C.E. karty je volně ke stažení a k vytištění na webových stránkách mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko: http://www.meziricsko.cz/seniorska-obalka/

Ke stažení a tisku:

ICE_karta Valašskomeziříčsko-Kelečsko

Pokyny_k vyplnění ICE karty Valašskomeziříčsko-Kelečsko

V průběhu listopadu budou formuláře uveřejněny také na webech jednotlivých obcí.

Pozor! Město Valašské Meziříčí má jinou kartu než obce Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko – liší se logem a kontaktem na Městskou policii Valašské Meziříčí

Město Valašské Meziříčí: formulář I.C.E. karty je volně ke stažení na webových stránkách města v sekci Potřebuji si vyřídit – Formuláře ke stažení – Odbor sociálních věcí: https://www.valasskemezirici.cz/seniorska-obalka/d-40769/p1=17581

 

Na případné dotazy odpoví pracovníci Městského úřadu Valašské Meziříčí z odboru sociálních věcí na telefonních číslech 571 674 558 nebo 571 674 565.