RC MODELY ZBLÍZKA

Muzeum regionu Valašsko, p. o. připravilo ve spolupráci s Valašským leteckým klubem a Městem Valašské Meziříčí jedinečnou výstavu rádiem řízených modelů. V zámku Kinských ve Valašském Meziříčí uvidíte modely letadel, lodí, ponorek či aut.

Originální výstava RC modely zblízka je tematicky rozdělena na několik okruhů. Kromě maket letadel z různých epoch světového letectví a modelů automobilů se můžete těšit i na rádiem řízené lodě a ponorky.

Na výstavě se představí modely známé skupiny Great War Flying Circus. Prostřednictvím unikátních replik letadel a pozemní techniky prezentuje skupina kus vojenské historie z období 1. světové války,“ uvádí kurátor výstavy Mgr. Samuel Španihel.

K vidění bude také model legendárního stíhacího letounu MIG-15BIS nebo jedinečné modely ponorek s funkčními torpédy a možností okamžitého ponoru. Výstavu doprovázejí postery ze staveb modelů a plakáty s historií a vývojem RC modelářství v regionu.

Vernisáž proběhne ve čtvrtek 19. ledna v 17 hodin, kde se bude ve výstavních prostorách konat přehlídka za přítomnosti členů Valašského leteckého klubu.

Výstava potrvá až do 12. března.

rc-modely-zblizka-2-2017-01-05