MIKROREGION PŘISPĚL NA PROGRAMY PRO DĚTI V ZÁMKU LEŠNÁ

Mikroregion Valašskomeziříčsko-Kelečsko letos pomohl zpřístupnit dětem programy pro školy v zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Zaplatil autobusovou dopravu třem školám, které by se do zámku dostaly jen obtížně. Díky této spolupráci se na zámek podívalo přes 200 dětí z mateřských a základních škol z Mikulůvky, Kelče a Kladerub.

Přestože zámek Lešná leží pouhých 7 km od Valašského Meziříčí, je špatné dopravní spojení jednou z hlavních příčin, proč některé školy do zámku nepřijedou. Zejména pro menší nebo malotřídní školy znamená objednání vlastního autobusu příliš velkou finanční zátěž. To se podařilo vyřešit spoluprací s Mikroregionem. Děti zaplatily jen symbolickou částku za program (15 až 20 Kč) a mohly se tak během května zúčastnit sezónních programů Pohádkový zámek, Cukráři a cukrárny a Sladké tvoření, které zámek pořádal k výstavě Historické cukrárny.

Na program Pohádkový zámek a Cukráři a cukrárny přijelo do Lešné 53 dětí s doprovodem ze ZŠ Mikulůvka a 79 dětí s doprovodem z MŠ Kelč. Programu Cukráři a cukrárny a Sladké tvoření se zúčastnilo 72 dětí s doprovodem z MŠ a ZŠ Kladeruby.

„Mikroregion spolupracoval se zámkem také na akci Květinová slavnost, kdy rozšířil část prodejních stánků s květinami a zahradnickým zbožím z jarmarku ve Valašském Meziříčí do zámeckého parku v Lešné,“ uvádí programový pracovník Jitka Slezáková.

Bc. Jana Bajanová

www.muzeumvalassko.cz