POZVÁNKA NA AKCE MUZEA REGIONU VALAŠSKO

Zveme Vás na akce Muzea regionu Valašsko!

Uspávání broučků – kostel sv. Trojice VM

Do areálu kostela sv. Trojice ve Valašském Meziříčí se po pětileté odmlce vrací oblíbená podzimní akce Uspávání broučků. Proběhne v pátek 21. října od 17 hodin. Těšit se můžete na tradiční tvořivé dílny, průvod s lampičkami, představení nové naučné stezky o životě hmyzu, ukázku odchytu nočních motýlů či divadelní a hudební představení. Upozorňujeme, že v případě deštivého počasí se akce ruší. Pokud si nebudete jisti, doporučujeme navštívit Facebook Muzeum regionu Valašsko, kde najdete aktuální informaci, zda se akce koná či nikoliv.

Po kalíšku dáme: DÍLNA – zámek Kinských VM

Muzeum regionu Valašsko pro Vás připravilo zajímavou doprovodnou akci k výstavě Po kalíšku dáme, která je k vidění na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. V neděli 23. října proběhne od 15 hodin odpolední program s názvem Po kalíšku dáme – DÍLNA, v rámci něhož zapojíte svou kreativitu a také si projdete výstavu v doprovodu její kurátorky a historičky muzea Kamily Valouškové.

Částečné zatmění Slunce – hvězdárna Vsetín

V úterý 25. října kolem poledne nastane na obloze jediné letošní zatmění Slunce pozorovatelné z území České republiky. Půjde o zatmění částečné, při kterém se Měsíc „zakousne“ takřka do poloviny průměru Slunce. Zájemci si budou moci jedinečný úkaz přijít prohlédnout na Hvězdárnu Vsetín, kde pro ně budou k dispozici speciální dalekohledy a také poutavý výklad našich odborných pracovníků. Akce se bude moci uskutečnit pouze za vhodných pozorovacích podmínek, doporučujeme sledovat Facebook Muzeum regionu Valašsko (@muzeumregionuvalassko), kde najdete aktuální informaci, zda pozorování proběhne či nikoliv. Rozhodně si ale tuto příležitost nenechte ujít, další částečné zatmění Slunce bude od nás viditelné až 29. března 2025.

Podzimní prázdniny na zámku – zámek Kinských VM

Podzimní prázdniny jsou za dveřmi a Vy možná přemýšlíte, jak je dětem vyplnit, aby si užily zábavu i trochu té kreativity a zajímavého poznání. V tom případě je pro Vás jako stvořená dvoudenní akce, kterou připravuje Muzeum regionu Valašsko na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Ve středu 26. a čtvrtek 27. října, vždy od 9 do 16 hodin, proběhne tradiční program plný výtvarného tvoření a další zábavy zaměřené na tradiční zvykosloví a zpracování ovocné úrody na Valašsku. Přijďte si užít příjemné rodinné chvíle se smysluplnou zábavou.

Podzimní prázdniny na zámku – zámek Lešná u VM

Muzeum regionu Valašsko Vás zve do Lešné u Valašského Meziříčí na oblíbený program s názvem Podzimní prázdniny na zámku. Můžete se těšit na výtvarné dílny s výrobou vitráží a podzimních dekorací, zábavnou hru pro děti či netradiční prohlídky zámku, při kterých se setkáte s valašskými strašidly, nasajete kouzelnou atmosféru Dušiček a zavzpomínáte na šlechtickou rodinu Kinských. Akce proběhne ve středu 26. a čtvrtek 27. října, vždy od 9 do 16 hodin.

Podzimní prázdniny s muzeem – zámek Vsetín

Zvažujete, co podniknout během podzimních prázdnin? Vyrazte do Muzea regionu Valašsko na zámku Vsetín, kde Vás čeká ve čtvrtek 27. a pátek 28. října tradiční program pro rodiny s dětmi nazvaný Podzimní prázdniny s muzeem. Letošní ročník bude plný zábavy a poučných aktivit spojených s lesem, jeho živočichy a lidmi kolem něj. Vyrazíte na Lesní stezku muzeem, na které se dozvíte, co jsou to kubíky stromu, co dělá hajný či lesník a jak se řeže dvoumužnou pilou. Budete také poznávat a odlévát stopy zvěře, tvořit létající draky ve výtvarné dílně nebo zkoušet střelbu z luku. Budeme tu pro Vás vždy od 9 do 15 hodin a je jen na vás, jak dlouho u nás strávíte, a do kterých činností se zapojíte. K dispozici Vám budou také všechny návštěvnické prostory zámku.