Město Valašské Meziříčí spouští materiální humanitární sbírku pro Ukrajinu

Od pondělí 28. února zahajuje město Valašské Meziříčí v rámci ORP (obec s rozšířenou působností) Valašské Meziříčí sbírku materiální humanitární pomoci pro Ukrajinu. Sběrné místo na 1. nádvoří zámku Žerotínů bude otevřeno od 12.00. V následujících dnech pak pondělí až pátek v čase 9.00 až 17.00, sobota do 12.00.

„Vnímáme obrovskou vlnu solidarity, která se po útoku Ruska na Ukrajinu zvedla také mezi našimi občany i obyvateli a zástupci obcí ORP Valašské Meziříčí. Proto jsme se rozhodli uspořádat sbírku materiální humanitární pomoci pro Ukrajinu a cíleně ji koordinovat, abychom dokázali vhodně pomoci. Budeme spolupracovat také s dalšími organizacemi v našem městě a okolí,“ řekl starosta Robert Stržínek a pokračoval: „Sběrné místo otevřeme dnes (pondělí 28. února) od 12.00 na 1. nádvoří zámku Žerotínů. Pracovníci našeho Kulturního zařízení ve spolupráci s městskou policií zde budou přijímat zejména trvanlivé potraviny, základní zdravotnický materiál a léky, drogerii a potřeby pro děti.“ Sběrné místo bude v následujících dnech otevřeno od pondělí do pátku v čase 9.00 až 17.00, sobota do 12.00.

Lidé se s nabídkami další pomoci mohou nadále obracet také na krizovou městskou linku na e-mailu: ukrajina@muvalmez.cz a telefonu: 775 857 847 (po-pá v čase 8.00–15.00). „Kolegyně z odboru sociálních věcí zde evidují všechny nabídky a v případě potřeby dokáží poradit také občanům ukrajinské národnosti. Za město Valašské Meziříčí připravujeme také kapacity ubytování, které budeme moci v případě potřeby využít. Zároveň také evidujeme nabídky na ubytování ukrajinských rodin u soukromých osob,“ doplnil informace starosta Stržínek.

 

Sběrné místo materiální humanitární pomoc

  1. nádvoří zámku Žerotínů

Pondělí – Pátek 9.00 – 12.00, Sobota 9.00 – 12.00

 

Co darovat:

Trvanlivé potraviny (konzervy, paštiky, těstoviny, rýže, hroznový cukr…)

Balená pitná voda

Základní zdravotnický materiál (obvazy, náplasti, rukavice…)

Základní léky (proti bolesti, jód…)

Drogerie (zubní kartáčky a pasty, toaletní a dámské potřeby…)

Potřeby pro děti (plenky, dětská výživa, vlhčené ubrousky…)

Power banky, baterky, svítilny, deky a spacáky…

 

 

Zpracoval:

Jakub Mikuš

tiskový mluvčí

T +420 571 674 306

M +420 725 128 428

mikus@muvalmez.cz